Općina Jasenovac smještena je na krajnjem sjeveroistočnom dijelu Sisačko-moslavacke županije. To je nizinski prostor kontinentalne klime, okružen rijekama Trebežom, Savom, Unom i Strugom, sa svojih deset naselja smještenih na 168,5 km2.
Geografski položaj
Naselje Jasenovac udaljeno je samo 8 km od čvorišta Novska na X paneuropskom koridoru Posavske autoceste Ljubljana- Bregana- Zagreb- Lipovac.

Uspješan vikend za JAK

Proteklog vikenda članovi JAK-a bili su vrlo aktivni, nastupili su na čak 3 natjecanja.

Seniori su imali Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu, domaćin je bio Osijek. Najuspješniji je bio Dražen Kaužljar, koji je osvojio 3. mjesto u svojoj uzrasnoj kategoriji. Za JAK su još nastupili i Nikola Štivojević i Ivan Begić.
Seniorke Snježana Radulović, Jasminka Dragić, Sanja Radić Jakovljević i Sanela Potočki trčale su utrku "Homo si teć" u Rijeci na 5 km i osvojile mjesta u sredini poretka.

20240413 115043

A isto u Rijeci su nastupili atletičari na stazi, na 4. kolu Kvarnerske lige - Mihael Prelesnik je pobijedio u skoku u vis i na 110m prepone kod mlađih juniora, Bartol Vidaković je bio 3. na 200m, a Luka Horvat i Florijan Šimičić su bili 5. i 6. na istoj utrci, također kod mlađih juniora. Kod kadeta odličan je bio Rafael Prelesnik osvojivši 2. mjesto u skoku u vis i popraviti rekord za 10cm, a Matej Nemec je bio 6. na 60m kod mlađih kadeta.