10. SJEDNICA OPĆINSKOG VIJEĆA OPĆINE JASENOVAC

Arhiva novosti

Dana 10.lipnja 2011. godine pod predsjedanjem predsjednika Zorana Prpić održana je 10. sjednica Općinskog vijeća Općine Jasenovac sa početkom u 11,00 sati

Sjednici su bili nazočni vijećnici: Zoran Prpić, Dalibor Šimičić, Nikola Vidaković, Željko Marčec, Luka Matoš,  Željko Đurić, Milan Barišić, Silvije Balić, Sofija Vidaković, Vinko Milašinović, Radivoje Novaković i Antun Đilas.

Sa sjednice opravdano izostali: Damir Vidaaković, Danijel Kušan i Dubravko Bradašić.

Sjednici su također bili nazočni: Marija Mačković, načelnica, Melanija Milović, zamjenica načelnice, Vesna Tomaz, pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela, Zoran Milović, komunalni redar.

Sjednicom predsjeda predsjednik Općinskog vijeća gosp. Zoran Prpić, mag. polit.

Zapisnik vodi: Radmila Šimičić.

Predsjednik Općinskog vijeća gosp. Zoran Prpić, mag. polit. pozdravlja nazočne vijećnike i vrši prozivku. Nakon prozivke,a prije prelaska na dnevni red, predlaže usvajanje skraćenog zapisnika sa 9. sjednice Općinskog vijeća koji su nazočni primili uz saziv. Na zapisnik nije bilo primjedbi i Općinsko vijeće usvaja skraćeni zapisnik jednoglasno. Nakon usvajanja zapisnika, jednoglasno je usvojen i dnevni red.

Vijećnička pitanja koja su postavili vijećnici odnosila su se na stanje igrališta u Krapju, sanaciju nerazvrstane ceste u Košutarici, o izborima za članove Vijeća mjesnih odbora , stanju Kolodvorske ulice na izlasku na državnu cestu 47, te primjedbama na česte i stalne  kontrole domaćih stanovnika  od strane djelatnika policije.

Na pitanja je odgovarala općinska načelnica.

Iz obimnog dnevnog reda za izdvojiti je:

Usvajanje Izvješća o radu Općinske načelnice za razdoblje srpanj-prosinac 2010. godine, te Izvješća o radu Dnevnog boravka i pomoći u kući starijim osobama.

Na sjednici se raspravljalo o Izvješćima Narodne knjižnice i čitaonice, Turističke zajednice, Vatrogasne zajednice općine, te komunalnih poduzeća u vlasništvu općine.

Na sjednici su osim Izvješća o radu ustanova i komunalnih poduzeća po prvi put se raspravljalo i o Izvješćima  o radu udruga iz oblasti sporta, kulture i vatrogastva ukupno njih dvadeset i tri. Sva izvješća su bila dostavljen i uz materijale za sjednicu.

Iz Izvješća udruga i samom nazočnošću predsjednika ili predstavnika.istih koji su odgovarali na eventualna pitanja vijećnika vidljiva je masovnost i brojnost članova udruga civilnog društva koje se financiraju iz proračuna s ciljem napretka i boljitka svojih sredina a u cijelosti cijele općine.

Na sjednici je usvojena i Izmjena i dopuna odluke o zakupu poljoprivrednog zemljišta na području općine a u vlasništvu Republike Hrvatske za katastarske općine Jasenovac, Košutaricu, Krapje, Pusku i Ušticu.

Također usvojena je i Odluka o djelomičnom oslobađanju od plaćanja komunalnog doprinosa za poslovne subjekte koji se bave proizvodnom djelatnosti na Poljoprivredno-industrijskoj zoni.

Nakon što je iscrpljen dnevni red,  predsjednik Općinskog vijeća Zoran Prpić zaključuje sjednicu u 13,45 sati.