14. KONJIČKI MARATON

Arhiva novosti

Općina JASENOVAC domaćin je  prvog noćenja  maratona arapskih konja u četvrtak   5.  kolovoza u 20 sati

Udruga uzgajivača arapskih konja Moslavine iz Volodera od 5. do 11. kolovoza  o. g.  organizira poznati konjanički  maraton "Tradicija prošlosti - potreba budućnosti". Ovogodišnji sedmodnevni 14. maraton dug 500 kilometara posvećen je 15. obljetnici vojno-redarstvene akcije Oluja i vodi u Baranju.  Proći će porječjima Save, Drave i Dunava. Prvo noćenje je na Savi kod Jasenovca, a posljednje u Batini  na Dunavu,  krajnjem sjeveru Baranje. Sedmodnevno jahanje započinje u četvrtak 5. kolovoza (6 sati ujutro) na Dan pobjede, domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja u predjelu Donji Krivaj moslavačkog sela Voloder. Nakon 500 kilometara  završava u srijedu 11. kolovoza u Belom Manastiru. Riječ je o  vremenski najdužem i prostorom najširem programu obilježavanja spomenutog značajnog datuma najnovije hrvatske povijesti s iznimno zapaženim medijskim odjekom u javnosti. U dosadašnjih 13 maratona, odnosno 100 dana konjanici su prošli 7000 kilometara diljem Hrvatske te dijelovima Mađarske i Austrije. Ovogodišnje dionice posebno naglašavaju vrijednosti močvarnih parkova prirode: Lonjskog polja i Kopačkog rita te u slavonskom dijelu  geoparka Papuk. Od 9 konjanika prvi puta veći broj čine jahačice. Sudionici su: Domagoj Petters, Željko Petters, David Šivak, Sanja Mlinar, Mirna Sedak, Sandra Hrs, Siniša Černeli, Jasna Delpont i Valentina Bučar.

Općina JASENOVAC domaćin je  prvog noćenja  maratona u četvrtak   5.  kolovoza u 20 sati.

D I O N I C E

Četvrtak, 5. kolovoza

VOLODER (6 h) - KUTINA – KRAPJE – JASENOVAC (19 h)

Petak, 7. kolovoza