„16 godina s Vama u Krapju“

Arhiva novosti

U subotu 18. rujna 2010. u organizaciji Općine Jasenovac i Turističke Zajednice Općine Jasenovac, a uz pomoć Mjesnog odbora naselja Krapje obilježen je Dan europske baštine u selu graditeljske baštine u  Krapju.

Manifestaciju je otvorila i sve nazočne pozdravila načelnica općine Jasenovac Marija Mačković.Nakon otvaranja, služena je Sveta misa u crkvi Svetog Antuna Padovanskog u Krapju.U prostorijama župnog dvora organizirane su prezentacije tradicionalnih zanata i suvenira, Izložba Filatelističkog -numizmatičkog društva  „Novska 94“, prezentacija tradicionalnih jela pod nazivom „Što su jeli naši stari“  u organizaciji Programa dnevnog boravka i pomoći u kući starim osobama, izložba „Stare fotografije Krapja“, izložba radova likovnih kolonija Krapja, te prigodna izložba i kulturni program djece Osnovne škole Jasenovac, Područne škole Puska, pod nazivom „Starine Posavine“.

Udruga „Čuvari baštine“ iz Krapja prezentirala je tkanje na tkalačkom stanu u staroj tradicijskoj kući kod kućnog broja 53.