PERUŠALO

U subotu,26.listopada 2019. godine, Udruga umirovljenika je organizirala  običaj perušanja kukuruza - „Perušalo“ u svojim prostorijama za sve zainteresirane s početkom u 19 sati. Sve je započelo već u ranim popodnevnim satima,odlaskom berača u polje po kukuruz,koji su ga ručno obrali i dovezli u prostorije Udruge. Povratak berača popraćen je prigodnim težačkim napjevima i starim zavičajnim pjesmama. Kad je kukuruz operušan,provedena je licitacija za najbolju cijenu. Nakon licitacije,domaćice su sve prisutne počastile kolačima,a za veselo raspoloženje i ples pobrinuli su se,još veseliji, tamburaši Udruge umirovljenika. Na perušanje došli  su i gosti,članovi  Udruge umirovljenika Novska. Ovo je događaj koji nas podsjeća na zavičajne vrijednosti naših starih,a na mlađima je da ih čuvaju i da se s njima ponose.