38. Smotra folklora Moslavine

Novosti

U Kutini je u organizaciji Gradskog saveza KUD-ova i Pučkog otvorenog učilišta Kutina, u subotu 12.05.2018g. održana 38. Smotra folklora Moslavine, ujedno i Izlučna smotra za “Martinske susrete”.

Udruga za očuvanje kulturne baštine Jasenovac predstavila se izvornom koreografijom „Lolo moja šećeru i medu“.

Smotra folklora Moslavine iz godine u godinu bilježi sve veći broj sudionika, a ove godine sudjelovalo ih je 500 iz 18 društava koje je predstavilo tradiciju svoga mjesta.

Bogatstvo izvornih napjeva, plesova, običaja i narodno ruho, te vrsnoću nastupa društava pratio je stručni žiri Hrvatskog sabora kulture profesor  Petar Varga, Nikola Kramar i Nikola Kotur.

Stručni žiri po završetku Smotre donio je odluku kako će Moslavinu na Županijskoj smotri izvornog folklora – “Martinskim susretima”, koja će se 9. lipnja održati  u Martinskoj Vesi u sklopu proslave Dana Sisačko-moslavačke županije, predstavljati KUD “Banova Jaruga”iz Banove Jaruge”, KUD “Mijo Stuparić” iz Velike Ludine, te KUD “Moslavec” iz Volodera.