44. Zapovijedi pod lipom – Gornji Miklouš

Novosti

Pjevačka skupina Udruge za očuvanje kulturne baštine Jasenovac sudjelovala je u subotu 7.srpnja 2018. godine u Crkvi svetog Nikole u Gornjem Mikloušu na Večeri izvorne pučke pjesme pod nazivom „Izašla je sjajna zvijezda“ .

Udruga za očuvanje kulturne baštine Jasenovac predstavila se sa tri izvorne pučke pjesme, „Gon goveda Maro moja, Đes mi diko porosio rojte i Jasenovac u četiri reda“ .

Sudionici su posjetili i etno kuću u Gornjem Mikloušu gdje se i dio manifestacije odvija.

Cijela manifestacija trajala je od  6. - 8.srpnja u organizaciji KUD-a „SLOGA“ Miklouš , a u  suradnji sa Gradom Čazma, TZ grada Čazma i Centra za kulturu Čazma, te pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske i  Hrvatskog Sabora kulture kojeg je Udruga za očuvanje kulturne baštine Jasenovac  odnedavno i član.