Koncert marijanskih pjesama „Marijo, o Marijo“

Tradicionalno po sedmi put u čast Majke Božje održan je koncert marijanskih pjesama.

Koncert je održan  na treći dan  Mise trodnevnice  u srijedu u 19,00 sati u parku ispred crkve Uznesenja Blažene Djevice Marije i Svetog Nikole.

Pjesme Mariji, u slavu majci Božjoj pjevali su župni zbor Uznesenja Blažene Djevice Marije i Svetog Nikole  Jasenovac, župni zbor župe Sv. Tome Rajić,  župni zbor Sv. Bartola iz Dežanovca, Udruga Češka Beseda iz Donjih Sređana, župni zbor župe Sv. Josipa Lipovljani i župni zbor bl. Alojzija Stepinca iz Novske.

Svim zborovima zahvalio je  Pejo Oršolić, dekan Novljanskog dekanata i župnik Župe  Jasenovac, rekavši kako je koncert marijanskih pjesama još jedan  doprinos  obilježavanju blagdana Velike Gospe u Jasenovcu. Svim  sudionicima podijeljene su i zahvalnice za sudjelovanje na koncertu. Koncert  je  organizirao Župni zbor  Župe BDM i sv. Nikole Jasenovac u suradnji sa Udrugom za očuvanje kulturne baštine Jasenovac.

Zajedničko  slavlje nastavljeno je u pučkom domu u Jasenovcu.