ODRŽANA EDUKATIVNA RADIONICA S TEMOM ZAŠTITE ŽITARICA I POVRĆA

U sklopu provedbe projekta „Dovršetak izgradnje infrastrukture i modernizacija pristupne ceste za otvaranje novih radnih mjesta u Jasenovcu“ financiranog sredstvima Europske unije unutar programa IPA IIIC, dana 04. veljače 2013. u prostorijama Info točke za poduzetnike u Jasenovcu održana je edukativna radionica na temu “Zaštita žitarica i povrća od korova, bolesti i štetnika”.

Radionicu je organizirala Poljoprivredna zadruga Sava Jasenovac, suradnik na provedbi projekta uz tehničku pomoć Općine Jasenovac, nositelja projekta i Razvojne agencije Sisačko –moslavačke županije SI-MO-RA d.o.o., partnera na projektu.

Predavač Ivica Malović, dipl. ing agr. prenio je polaznicima radionice znanja i iskustva iz područja zaštite žitarica i povrća, odgovorio na pitanja polaznika koji se u svom radu na poljoprivrednim površinama susreću s problemima vezano uz korove i bolesti, te preporučio proizvode koji bi pomogli poljoprivrednicima ostvariti što bolje prinose.