Općina Jasenovac dobila 2,5 milijuna bespovratnih sredstava od Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta

U petak 24. svibnja 2019. godine je u Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta uručeno 46 ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava  općinama i gradovima za   ulaganja u  infrastrukturu poduzetničkih zona.

Projekt Općine Jasenovac prijavljen je na Javni poziv „Razvoj infrastrukture  poduzetničkih zona“ kojeg je objavilo  navedeno ministarstvo. Općina Jasenovac kandidirala je projekt završetka infrastrukture u  Poljoprivredno-industrijskoj zoni. Ugovor u ime Općine Jasenovac otpisala je općinska načelnica Marija Mačković.

Središnja agencija za  financiranje  i ugovaranje programa i projekata  EU  (SAFU)  provela je dvije faze postupka  provjere zaprimljenih  projekata , dok je Ministarstvo temeljem toga donijelo Odluku o  dodjeli bespovratnih sredstava.

Ugovore  je dodijelio ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat.

Potpisivanju je nazočio i ravnatelj SAFU a Tomislav Petric,  pomoćnice ministra Ana Mandac i Ivana Soić , državna tajnica  u MRRFEU Spomenka Đurić, te predsjednik Uprave HAMAG-BIKRO Vjeran Vrbanec.