Svečano Misno slavlje za prvopričesnike

U crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije i Svetog Nikole u Jasenovcu u nedjelju 26. svibnja 2019. godine 9 prvopričesnika primilo je prvi puta Tijelo Kristovo.

Misno slavlje predvodio je Dekan novljanskog dekanata i Župnik župa Jasenovac, Krapje i Lonja Pejo Oršolić. Prvopričesnike  za ovaj važan i sretan događaj za djecu i njihove roditelje pripremila je vjeroučiteljica Melita Braičić.

Prvopričesnici su se obratili svojim najbližima radovima koje su pripremili za tu prigodi. Bilo je vrlo dirljivo  i  svečano na  Misnom slavlju. Cijela crkva velikim pljeskom pozdravila je prvopričesnike i njihove roditelje.  Osam prvopričesnika je iz Župe Jasenovac, a jedan prvopričesnik iz župe Svetog Antuna Padovanskog iz Krapja. Misno slavlje uveličao je svojim pjevanjem Župni zbor Župe Jasenovac.