Vijesti o projektu "Vijesti o projektu"

novosti

Općina

DARIVANJE PRVAŠIĆA

Petak, 13.9.2019.

Djecu su iznenadile svojim dolaskom i poklonom. U kratkom razgovoru upoznale su se s djecom, zaželile su im uspješno školovanje, a djeca su im svojim osmjesima zahvalila i uljepšala dan.  Nakon posjeta 1. razredu OŠ Jasenovac posjetile su […]

Uncategorized

Razvoj infrastrukture poduzetničkih zona

Srijeda, 11.9.2019.

Sklopljen je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava koji su potpisali Općina Jasenovac i Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta (PT 1), te Središnja agencija za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije. (PT2). Razdoblje provedbe Projekta je od […]

Općina

Zaziv Duha svetoga na početku školske godine

Ponedjeljak, 9.9.2019.

Na početku  nove školske godine učenici i njihovi učitelji tradicionalno su sudjelovali na misnom slavlju u Župnoj crkvi  Uznesenja Blažene Djevice Marije i  Svetog Nikole biskupa 9. rujna 2019. godine s početkom  u 10,00 sati. Misno slavlje predvodio […]

Općina

JAK uspješno nastavlja sezonu

Èetvrtak, 5.9.2019.

Proteklih dana članovi JAK-a bili su vrlo aktivni i uspješni. Nakon Jasenovačke milje u četvrtak, idući nastup imali su na 5. kolu HALS-a (Hrvatske atletske lige sjever) u Varaždinu u nedjelju, dok su ponedjeljak i utorak bili rezervirani […]

Općina

DANI GRADITELJSKE BAŠTINE U KRAPJU 2019.

Srijeda, 4.9.2019.

Pozivnica za DANE GRADITELJSKE BAŠTINE U KRAPJU     Povodom obilježavanja Dana Europske baštine u Hrvatskoj, pozivamo vas na proslavu obljetnice proglašenja sela Krapja, selom gradisteljske baštine.   Proslava će se održati u subotu 21. rujna 2019., a […]

Općina

Jasenovačka milja 2019.

Petak, 30.8.2019.

5. po redu Jasenovačka milja održala se 29. kolovoza 2019., te je okupila 8 atletskih klubova koji su se natjecali u 6 kategorija Ulična utrka štafeta ugostila je 23 štafete iz klubova “Albona” Labin, “Agram” Zagreb, “Moslavina” Kutina, “Marsonia” […]

Uncategorized

Radni sastanak projekta “Radim, pomažem, učim!”

Èetvrtak, 29.8.2019.

Dana 29. kolovoza 2019. godine u vijećnici Općine Jasenovac sa početkom u 12:00 sati održan je još jedan redovni sastanak zaposlenica   programa ZAŽELI- projekta „Radim, pomažem, učim!“  kojemu su nazočili načelnica Marija Mačković, voditelj i administrativna radnica. Tema […]

Općina

UDRUGA ZA OČUVANJE KULTURNE BAŠTINE JASENOVAC u posjetu 19. smotri folklora u Orubici

Èetvrtak, 29.8.2019.

Čuvajući kulturnu baštinu svoga kraja kroz izvornu pjesmu i narodnu nošnju, članovi Kulturno umjetničkog društva “Marijan Lanosović” iz Orubice bili su uspješni domaćini, 19. Smotre folklora “Kolo na dva štuka”              Organizatori su […]

Općina

Radionica pripreme tradicionalnih jela

Èetvrtak, 29.8.2019.

Udruga mladih „Komarac“ Jasenovac organizirala je u srijedu 28.kolovoza 2019. u sklopu projekata „ I mi želimo više“ i „Ponovno zajedno“,  uz pomoć Udruge umirovljenika radionicu tradicionalnih jela našeg kraja                 […]

Općina

Aktivnosti Udruge za očuvanje kulturne baštine Jasenovac

Petak, 23.8.2019.

Udruga za očuvanje kulturne baštine Jasenovac priprema se za nastup na 19. Smotru folklora u Orubici  Smotra će se održati 24. kolovoza 2019. godine. Nastupit će sa izvornim pjesmama i plesovima  jasenovačkog kraja  pod nazivom „Savo vodo“.   […]