Vijesti o projektu "Vijesti o projektu"

novosti

Općina

Uspjesi JAK-a u Čakovcu

Srijeda, 22.5.2019.

Boje JAK-a branilo je čak 18 atletičara, a najviše je bilo onih najmlađih – limača i limačica. Evo rezultata najuspješnijih: Lana Radulović je kod mlađih kadetkinja zauzela 3. mjesto na 80m prepone, Patrik Balić pobijedio je u bacanju […]

Općina

Održana Sjednica Stožera obrane od poplave

Èetvrtak, 16.5.2019.

Na sjednici nazočan Direktor VGO za srednju i donju Savu Davorin Piha sa suradnicima, načelnik Policijske postaje Novska Jure Klišanin, vatrogasci s područja VZOJ, predstavnici naselja Općine Jasenovac, direktori poduzeća u vlasništvu Općine Jasenovac i ustanova s područja […]

Općina

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske u posjetu Jasenovcu

Èetvrtak, 16.5.2019.

Općinska načelnica Marija Mačković  zajedno sa Županom Ivom Žinić i njegovim zamjenikom Romanom Rosavec , generalnim direktorom „Hrvatskih voda“ Zoranom Đuroković zajedno s ostalim članovima Stožera Civilne zaštite Sisačko-moslavačke županije , u srijedu 15. svibnja 2019. dočekali su […]

Zaželi

Tradicijski vrt

Utorak, 14.5.2019.

U sklopu programa „Zaželi- programa zapošljavanja žena“ projekta „Radim, pomažem, učim!“ tradicijski vrt zasađen prošle godine u centru Jasenovca redovito se održava i njeguje. Uz ugodno druženje 25 radnica za pomoć u kući zaposlene na projektu sa svojim […]

Projekti

Redovni sastanak projekta “Radim, pomažem, učim!”

Ponedjeljak, 13.5.2019.

Redovni sastanak projekta „Radim, pomažem, učim!“   U petak 10. svibnja 2019. godine u vijećnici Općine Jasenovac održan je redovni sastanak na kojem je nazočilo 25 žena zaposlenica na projektu, voditelj i administrativna djelatnica. Tema sastanka bila je […]

Općina

Sjajni rezultati JAKa u Osijeku

Ponedjeljak, 13.5.2019.

To je natjecanje koje ima posebnu draž – dvoje prvoplasiranih po disciplini sudjeluje u Finalu koje se održava u sklopu popularnog “Hanžeka” u Zagrebu. JAK je ovoga puta predstavljalo 12 mladih atletičarki i atletičara, a rezultati koje su […]

Općina

Vatrogasna zajednica općine Jasenovac tradicionalno obilježila dan svog zaštitnika sv. Florijana

Srijeda, 8.5.2019.

U subotu, 4. svibnja, vatrogasci su proslavili Dan sv. Florijana, svoga zaštitnika. Na Misnom slavlju sudjelovala su dobrovoljna vatrogasna društva iz Jasenovca, Košutarice, Drenovog Boka, Puske i Tanca. Sveta misa služena je mjesnom domu u naselju Višnjica jer […]

Općina

Obilježen Dan općine i 24. Obljetnica VRO „Bljesak“

Ponedjeljak, 6.5.2019.

Obilježavanje Dana Općine Jasenovac  započelo je 30. travnja polaganjem vijenaca i paljenje svijeća   kod spomenika hrvatskim braniteljima u parku ispred zgrade općine. Vijence su položili i zapalili svijeće obitelji  poginulih  i nestalih hrvatskih branitelja, udruge proizašle iz Domovinskog […]

Općina

Priprema nerazvrstane „stare ceste“ za asfaltiranje

Petak, 26.4.2019.

Nakon što je općinska načelnica Marija Mačković  potpisala Ugovor sa Agencijom za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju 8. svibnja 2018. krenulo se na realizaciju istog. Vrijednost ugovora je 6.823.341,95 kn  što čini 100 % prihvatljivih troškova.  […]

Općina

Đurđevo u Uštici

Petak, 26.4.2019.

Tradicionalno kao i svake godine  u  prigodi blagdana Đurđeva zaštitnika naselja Uštica u istoimenoj kapeli  23. travnja 2019. godine  s početkom u 11,00 sati održana je Sveta misa   za sve stanovnike naselja  kao i njihove goste. Poslije misnog […]