Službene internet stranice Općine Jasenovac

ODRŽANA SKUPŠTINA DVD-A TANAC

  U narednih nekoliko tjedana svih šest DVD-a koja djeluju na području Općine Jasenovac održat će svoje godišnje skupštine, analizirati ostvareno u 2018. i utvrditi planove za ovu godinu. Prvi je to odradio DVD Tanac koji je prošli petak u mjesnom domu u Tancu održao skupštinu u nazočnosti članova društva i brojnih gostiju među kojima su bili i načelnica Općine Jasenovac Marija Mačković, predsjednik i zapovjednik Vatrogasne zajednice Sisačko-moslavačke županije Mijo Brlečeć,  predsjednik Vatrogasne zajednice Općine Jasenovac Danijel Kušan, zapovjednik vatrogasne zajednice Općine Jasenovac Nikola Damjanković, te predstavnici prijateljskih DVD-a i drugi uzvanici.     Nakon što su članovi društva jednoglasno prihvatili izvješća koja su podnijeli predsjednik i zapovjednik DVD-a, blagajnik, predsjednik Nadzornog odbora donijet je plan rada u kojem su prioriteti vatrogasne vježbe, izlazak na takmičenja s djecom,  nabavka vatrogasnog kombi vozila i provođenje radnih akcija. U nastavku skupštine spomenice za 10. godina rada u DVD-u uručene su članovima : Josip Čevizović, Tanja Čevizović, Filip Jurić, Nikolina Čevizović, Anamarija Jugović, Josip Jugović, Mihael Čevizović, Dorijan Čevizović, Kristijan Turčić, Marija Čevizović, Ivan Čevizović i Adrijana Čevizović.     Sve nazočne pozdravili su predsjednik županijske Vatrogasne zajednice Mijo Brlečić koji je pohvalno govorio o radu tog društva, predsjednik općinske vatrogasne zajednice Danijel Kušan koji se osvrnuo na rad društva i potrebu za nabavku kombi vozila kako bi društvo sukladno potrebama aktivnije djelovalo, te načelnica Marija Mačković koja je obećala daljnju potporu vatrogastvu te najavila da će se pitanje vozila za DVD Tanac riješiti u vrlo kratkom roku. Nakon pozdravne riječi i drugih uzvanika uslijedio je domjenak za sve prisutne.