Službene internet stranice Općine Jasenovac

PLES POD MASKAMA

Ples pod maskama privukao je 30-tak članova Udruge umirovljenika. Predsjednik Udruge g.Luka Đilas vodio je program i istaknuo da sve nedaće i brige  u prošloj godini odu sa optuženim „krivcom“ i da svi zajedno proslave dolazak novog proljeća i dobrim raspoloženjem prizovu  sreću i otjeraju zlo. Plesu pod maskama pridružila se plesna skupina Projekta „Ponovno zajedno“ i predstavila se veselim kaubojskim plesom „Oh Suzana“. Sredstva za provedbu Projekta  „PONOVNO ZAJEDNO“ osigurana su od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade   i socijalnu politiku putem potpisanog ugovora sa Udrugom mladih „Komarac“ Jasenovac. Žiri je nakon predstavljanja maski   izabrao  tri najljepše i najorginalnije maske.     Nakon odabira maski slijedilo je proglašenje pobjednika i uručivanje nagrada,a druženje se nastavilo plesom uz tamburaški sastav Uduge umirovljenika. Maškare su zapravo završno vrijeme prije korizme, tijekom kojega dajemo oduška svojemu duhu i tijelu prije perioda odricanja,  te se njihovim obilježavanjem najavljuje skori kraja zime i početak proljetnih dana.