Održana 138. redovna Skupština DVD-a Jasenovac

Nakon Izbora radnih tijela skupštine, podnesen je Izvještaj o radu, financijski izvještaj, te Izvještaj Nadzornog odbora. Sva izvješća usvojena su jednoglasno. Plan i program rada i financijski plan za 2019. godinu također su usvojeni jednoglasno kao i visina članarina za 2019. godinu. Zaslužnim članovima za godine provedene u društvu dodijeljene su spomenice za 10, 20 i 40 godina članstva i rada u društvu. Predsjednica Marija Mačković se kroz Program rada osvrnula na kandidirani projekt na mjeru 7.4. Ruralnog razvoja o obnovi donjeg dijela vatrogasnog doma za potrebe vatrogasaca , te gornjeg dijela za potrebe lokalnog stanovništva. Vrijednost investicije je preko 5.000.000,00 kn. U ime voditeljstva skupštine zahvalila je svima društvima na dolazak na ovu redovnu Izvještajnu skupštinu.