Službene internet stranice Općine Jasenovac

Dodijeljene stipendije učenicima i studentima iz Općine Jasenovac za 2019. godinu

Naglasivši kako se dodjelom stipendija želi doprinijeti ostanku mladih u naseljima Općine Jasenovac i njihovom aktivnom uključivanju u rad zajednice, općinska načelnica Marija Mačković kaže kako se svake godine na Natječaj javlja sve veći broj učenika i studenata, što je pokazatelj da mladih na području Općine Jasenovac ima i žele ostati u svom kraju. Među onima koji će primati stipendiju su učenice Floriana Vidaković, koja pohađa 4. razred Medicinske školu u Zagrebu i Silvija Alich, učenica završnog razreda Gimnazije u Novskoj. Obje žele nastaviti školovanje, ostati u Hrvatskoj. Korisnice stipendije bile su i prošlo školsko razdoblje. Stipendije koju dobivaju pokriva dio troškova tijekom mjeseca, dobro dođe, a najčešće je iskoriste za hranu u školi ili prijevozne karte. Student Agronomskog fakulteta u Zagrebu, Alen Đurić iz Košutarice, nakon završetka fakulteta vidi se na obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu. Općina Jasenovac je za učeničke i studentske stipendije namijenila 132 tisuće kuna, studenti će dobivati 500 dok učenička stipendija iznosi 250 kuna.