Službene internet stranice Općine Jasenovac

Skupština DVD-a Košutarica

Predsjednik Nikola Đurić, u svojem je izvješću istaknuo kako je veći dio aktivnosti bio usmjeren na nabavku nove opreme koja je neophodna za osobnu zaštitu vatrogasaca. Vršeni su radovi na uređenju Vatrogasnog doma, DVD se uključio u sva važnija događanja i proslave blagdana Sv. Florijana, Uskrsa, Dana općine i drugih. Plan za naredno razdoblje je školovanje novih kadrova, nabava opreme koja nedostaje te aktivnosti na preventivi zaštite od požara tijekom cijele godine. U prigodi pozdravljanja obratio se predsjednik Vatrogasne zajednice Općine Jasenovac Danijel Kušan i istaknuo kako se DVD Košutarica novim rukovodstvom ima dobre pomake u vatrogastvu naročito formiranjem ekipe djece za takmičenja. Skupštini uz brojne goste istaknuti su gosti iz Austrije koji su uručili i prigodne poklone domaćinu, a u izaslanstvu županijskog predsjednika prisustvovao je njegov zamjenik Davor Štimac s nekoliko pozdravnih riječi.   Na svemu ostvarenom je čestitala načelnica Općine Jasenovac Marija Mačković te dodala kako ne sumnja da će ljudi i dalje cijeniti dobrovoljno vatrogastvo, a Općina će se u skladu s mogućnostima truditi pomoći čim više.