Službene internet stranice Općine Jasenovac

Otvoren Dječji vrtić u Jasenovcu – boravak za 23 djece predškolske dobi

Cjelodnevni rad Dječjeg vrtića u Jasenovcu započinje u srijedu, 17. travnja, a radno vrijeme je od 6,30 do 16,30 sati. Vrtić je otvoren kao Ustrojbena jedinica predškolskog odgoja pri Osnovnoj školi Jasenovac. Uz djecu koja će pohađati vrtić i roditelje, rezanjem vrpce, Ivanka Roksandić, predsjednica Županijske skupštine, Marija Mačković, općinska načelnica i Momir Karin, pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja, svečano su otvorili vrata vrtića koji će polaziti 23 djece, od 3 godine do predškolske dobi.     Zgrada vrtića uređivana je u obnovi, a opremana uz pomoć resornog ministarstva i županije. U vrtiću će raditi četiri djelatnice, općina financira troškove zaposlenih, a prehrana je osigurana iz kuhinje Osnovne škole Jasenovac.     Predsjednica Županijske skupštine Ivanka Roksandić istaknula je važnost otvaranja vrtića na pograničnim područjima Sisačko moslavačke županije, te daljnju pomoć županije ovakvim ustanovama, a Momir Karin, pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja, stvaranje istih uvjeta za boravak djeca u svim mjestima u Hrvatskoj.