Službene internet stranice Općine Jasenovac

Priprema nerazvrstane „stare ceste“ za asfaltiranje

Nakon što je općinska načelnica Marija Mačković  potpisala Ugovor sa Agencijom za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju 8. svibnja 2018. krenulo se na realizaciju istog. Vrijednost ugovora je 6.823.341,95 kn  što čini 100 % prihvatljivih troškova.  Rekonstrukcija stare ceste  kandidirana  je   na Program ruralnog razvoja,  Mjera 7.2.2. Rekonstrukcija nerazvrstane ceste „stare ceste“ širine cca 6,5 m u dužini cca 4 km  izuzetno je  važna . Tim projektom  skratit će se promet teških kamiona  sa zone prema D-47 i auto-cesti, nastojat će se izbjeći prometovanje teških kamiona kroz centar i naselje i spriječiti uništavanje nerazvrstane ceste, tim više što je potrebno krenuti i s programom  rekonstrukcije vodovodne mreže naselja Jasenovac.  Stanovnici Općine dobit će dodatni ulaz  u Jasenovac.  Nakon provedenog postupka Javne nabave, potpisanog ugovora , imenovanje nadzora kreulo se sa radovima. Radove izvodi „Kapitel“ d.o.o. Ivanić Grad. Obveza Općine je projekt završiti u roku 24 mjeseca što uključuje i uporabnu dozvolu. Izvođač radova priprema cestu za asfaltiranje.