Službene internet stranice Općine Jasenovac

Vatrogasna zajednica općine Jasenovac tradicionalno obilježila dan svog zaštitnika sv. Florijana

U subotu, 4. svibnja, vatrogasci su proslavili Dan sv. Florijana, svoga zaštitnika. Na Misnom slavlju sudjelovala su dobrovoljna vatrogasna društva iz Jasenovca, Košutarice, Drenovog Boka, Puske i Tanca. Sveta misa služena je mjesnom domu u naselju Višnjica jer je sv. Florijan zaštitnik toga mjesta, a održana je u čast svim umrlim i poginulim vatrogascima. Svetu misu služio je Dekan Novljanskog dekanata i  župnik župe Uznesenja Blažene Djevice Marije i sv. Nikole Biskupa vlč. Pejo Oršolić. Misno slavlje je uveličao svojim pjevanjem i crkveni zbor Župe Jasenovac.  Poslije Misnog slavlja Općinska načelnica je ugostila vatrogasce na  prigodnom domjenkom u prostorijama općine .   Na domjenku osim načelnice Marije Mačković također je bio predsjednik Općinskog vijeća Dubravko Bradašić, Darko Jugović, direktor Komunalnih servisi Jasenovac d.o.o. i Mario Posavac, zamjenik ravnatelja ŽUC-a.