Službene internet stranice Općine Jasenovac

Sjajni rezultati JAKa u Osijeku

To je natjecanje koje ima posebnu draž - dvoje prvoplasiranih po disciplini sudjeluje u Finalu koje se održava u sklopu popularnog "Hanžeka" u Zagrebu. JAK je ovoga puta predstavljalo 12 mladih atletičarki i atletičara, a rezultati koje su postigli bili su odlični - osvojeno je čak 9 medalja, četvero ih se plasiralo na finale Erste lige u čak 7 disciplina. Prvoga dana natjecanje se zbog lošeg vremena odvijalo u atletskom tunelu u sklopu dvorane Gradski vrt, a drugi dan (petak) natjecanje se odvijalo na stazi. Evo rezultata: učenice 3. razreda: Matea Rajić - 4. mjesta na 60 i 300m, Lucija Bilogrević - 3. mjesto u bacanju vortexa. Renato Idžojtić i Rafael Prelesnik - 8. i 10. mjesto na 300m. 4. razredi - 5. mjesto Ljupka Šepović na 300m, 10. mjesto Veronika Đilas u bacanju vortexa. 5. razredi: 4. mjesto osvojio je Renato Kaurin u bacanju kugle. Nauspješniji su bili učenici 6. razreda - Lana Radulović osvojila je druga mjesta u skoku u dalj i 60m i plasirala se u finale, isto kao i Viktor Barešić pobjedom u bacanju kugle i drugim mjestom na 60m, te Mihael Prelesnik koje je pobijedio na 600m i bio drugi u skoku u vis. Srebrnu medalju i plasman u finale osvojila je Petra Došlović u skoku u vis, a treće mjesto osvojio je Filip Kovačević na 600m. "Stvarno sam prezadovoljan rezultatima naših, jer su osim medalja u jakoj konkurenciji postigli i nove osobne rekorde. Nismo nikada do sada imali finaliste u čak 7 disciplina, a ni ovi mlađi iz 3. i 4. razreda nisu bilo daleko. Zbilja sjajan uspjeh." - rekao nam je trener Neven Šepović.