Službene internet stranice Općine Jasenovac

Potpisan Ugovor za Rekonstrukciju i dogradnju vatrogasnog doma u Jasenovcu Mjera 7.

Općinska načelnica Marija Mačković u ponedjeljak 20. svibnja 2019. godine uoči otvaranja 3. Programa ruralnog razvoja u Vodicama potpisala je Ugovor sa Agencijom za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju za financiranje rekonstrukcije , dogradnje  i opremanja Vatrogasnog doma u Jasenovcu sa uređenim gornjim prostorom za potrebe lokalnog stanovništva  u vrijednosti od 5.014.050,00  kn što čini 100 % prihvatljivih troškova projekta. U ime Agencije ugovor je potpisala ravnateljica Matilda Copić.  Potpisivanju  ugovora  nazočio  je i  potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić. Potpisano je 49 ugovora i to 9 ugovora iz Sisačko-moslavačke županije. Svi projekti su zadovoljili  uvjete na natječaju  tipa operacije 7.4.1.“Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući  slobodno vrijeme i  kulturne aktivnosti  te povezanu infrastrukturu iz Programa  ruralnog razvoja Republike Hrvatske“.   Za izradu dokumentacije za ovaj natječaj korištena su također bespovratna sredstva iz programa ESI. Projekt je kandidiran na raspisani Natječaj Agencije u 2018. godini. Načelnica Mačković razgovara je s potpredsjednikom Vlade i ministrom poljoprivrede o budućim projektima važnim za ostanak stanovnika u ovom ruralnom pograničnom području.