Službene internet stranice Općine Jasenovac

Općina Jasenovac dobila 2,5 milijuna bespovratnih sredstava od Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta

Projekt Općine Jasenovac prijavljen je na Javni poziv „Razvoj infrastrukture  poduzetničkih zona“ kojeg je objavilo  navedeno ministarstvo. Općina Jasenovac kandidirala je projekt završetka infrastrukture u  Poljoprivredno-industrijskoj zoni. Ugovor u ime Općine Jasenovac otpisala je općinska načelnica Marija Mačković. Središnja agencija za  financiranje  i ugovaranje programa i projekata  EU  (SAFU)  provela je dvije faze postupka  provjere zaprimljenih  projekata , dok je Ministarstvo temeljem toga donijelo Odluku o  dodjeli bespovratnih sredstava. Ugovore  je dodijelio ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat. Potpisivanju je nazočio i ravnatelj SAFU a Tomislav Petric,  pomoćnice ministra Ana Mandac i Ivana Soić , državna tajnica  u MRRFEU Spomenka Đurić, te predsjednik Uprave HAMAG-BIKRO Vjeran Vrbanec.