Službene internet stranice Općine Jasenovac

Smaragdni eco film festival – SEFF

Smaragdni eco film festival – SEFF je ove godine prikupio sedamdesetak filmova koji se putem natječaja pristigli gotovo iz cijelog svijeta. Podijeljene u tri kategorije : kratkometražni, dugometražni i animirani filmovi. Sve filmove će ocijeniti deveteročlani međunarodni žiri, a posebna nagrada publike će ići najbolje prihvaćenom filmu od strane publike. Filmovi su edukativni i ukazuju na probleme kojima se suočava naš planet. To su filmovi koji mogu promijeniti budućnost. Međunarodni festivalski tim koji čine mladi ekolozi i filmaši iz Belgije, Rumunjske, Srbije, Francuske, Italije, Poljske, Indije i Hrvatske, biciklima su obišli dvadesetak mjesta urbane i ruralne zone uz rijeku Savu, i Unu u Bosni i Hrvatskoj, a Jasenovac su posjetili 26.06.2019. u 13.00. Ovogodišnji vizual je osmislio Zdenko Bašić, a zaštitno lice festivala je Ivana Banfić, koja je i sama promotor suživota s prirodom. Organizator je EKS – ekološko kulturna scena, te Daniel Pavlić koji je i pokretač ovog festivala. Festival je član svjetske prestižne mreže ekoloških filmskih festivala GFN – Greenfilm network, Pokrovitelji festivala su Društvo hrvatskih filmskih redatelja, HAVC i Sisačko-moslavačke županija. Jasenovac su, kao i svake godine posjetili u suradnji sa Turističkom zajednicom Općine Jasenovac, Narodnom knjižnicom i čitaonicom Jasenovac, Centrom za pomoć i njegu, i Udrugom mladih Komarac.