Službene internet stranice Općine Jasenovac

Marija Mačković prisegnula u Hrvatskom saboru- općinska načelnica i saborska zastupnica

Tomislavu  Sokol  prestao je saborski mandat zbog odlaska u Europski parlament. Na 12. sjednici nakon što je Predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković  pročitao tekst prisege  svoju  prisegu je pred zastupnicima dala i  općinska načelnica Marija Mačković i postala i saborska zastupnica. Ista je bila na listi Hrvatske demokratske zajednice na izborima za Hrvatski sabor u VI. Izbornoj jedinici. Kako je izjavila Marija Mačković priznanje je to svim članovima i članicama Hrvatske demokratske zajednice kao i svim njenim suradnicima i stanovnicima Općine Jasenovac na dugogodišnjem zajedničkom radu za dobrobit svih njenih naselja i stanovnika. I dalje ću obnašati i dužnost općinske načelnice Općine Jasenovac uz pomoć  zamjenika, i svih mojih suradnika od općinske uprave do općinskih vijećnika. Zauzimat ću se između ostalih obveza i za revitalizaciju pograničnih ruralnih prostora jer  prostori uz granicu ne mogu i ne smiju ostati bez stanovnika. Zahvala svim tijelima Hrvatske demokratske zajednice na prijedlogu moga ulaska u saborske klupe, na tu časnu i odgovornu dužnost iznimno značajnu za Općinu Jasenovca , njene stanovnike i mene osobno, izjavila je Marija Mačković.