Službene internet stranice Općine Jasenovac

U izradi dokumentacija za u ratu srušenu zgradu u centru Jasenovca

Središnji državni ured za  obnovu i stambeno zbrinjavanje raspisao je natječaj za izradu dokumentacije za obnovu  u  Domovinskom ratu uništene zgrade u ulici Hrvatskih branitelja. Izabrao je i izvođača izrade dokumentacije s kojima je sklopljen i ugovor . Izvođači izrade dokumentacije obišli su zgradu, izvijestili su Općinsku načelnicu Mariju Mačković o planiranim aktivnostima vezanih uz uništenu zgradu te su  obišli urede u Novskoj kod kojih moraju ishoditi potrebnu dokumentaciju. Izrada dokumentacije povjerena je OMG arhitekturi iz Zagreba. Izrađivači dokumentacije Glavni i Izvedbeni projekt dužni su  predati naručitelju Središnjem državnom uredu za stambeno zbrinjavanje do kraja 2019. godine. Između naručitelja Središnjeg državnog ureda za stambeno zbrinjavanje i izraditelja dokumentacije  , a temeljem procijene statičara dogovoreno je rušenje zgrade i projektiranje nove po pravilima struke u kojoj će biti 5 stanova i svi ostali prateći sadržaji.