Službene internet stranice Općine Jasenovac

TRADICIONALNI MARIJANSKI KONCERT U ČAST MAJCI BOŽJOJ JASENOVAČKOJ

Već tradicionalno sedmu godinu za redom Župa Jasenovac u suradnji sa Udrugom za očuvanje kulturne baštine Jasenovac organizira Marijanski koncert u čast Majci Božjoj Jasenovačkoj. Koncert će se održati u predvečerje trećeg dana trodnevnice 14.kolovoza 2019.godine  nakon svete Mise, koja je u 18h, u paviljonu parka ispred Crkve Uznesenja Blažene Djevice Marije i svetog Nikole biskupa u Jasenovcu. Sudjeluju, uz domaćine župni zbor Župe Jasenovac, dio zborova novljanskog dekanata, župni zbor Župe  sv.Tome apostola Rajić, župni zbor Župe blaženog Alojzija Stepinca iz Novske, župni zbor Župe sv.Josipa iz Lipovljana te župni zbor Župe  sv.Bartola iz Dežanovca i pjevačka skupina Češke Besede Donji Sređani. Pjesma „Jasenovačkoj Majci“ koju je napisao Mijo Mačković – Skula, a uglazbio gospodin Ivo Kotromanović, himna je susreta i pjevat će je već tradicionalno svi sudionici po završetku koncerta.