Službene internet stranice Općine Jasenovac

TURNIR U BRZOPOTEZNOM ŠAHU U JASENOVCU POVODOM BLAGDANA VELIKE GOSPE

U Jasenovcu, 11. kolovoza 2019. godine, u organizaciji ŠK“Jasenovac“ održan je tradicionalni turnir u brzopoteznom (blitz) šahu povodom blagdana Velike Gospe. Turnir se održao pod pokroviteljstvom Općine Jasenovac i Turističke zajednice Općine Jasenovac. Turniru je nazočilo pedeset šahista, a igralo se po Švicarskom sustavu (7 minuta+3 sekunde bonusa po igraču) devet kola. Okupili su se šahisti iz Siska, Petrinje, Sunje, Zagreba, Novske, Kutine, Splita, Pakraca, Lipika, Garešnice i Jasenovca. Turnir je otvorila načelnica Općine Marija Mačković. Poslije devet kola igre najbolji je bio međunarodni majstor Ognjen Matko iz ŠK Garešnica Mount Trade, a potom slijede Damir Mravunac, majstorski kandidat iz ŠK Špansko, Miro Bobanac iz ŠK Mornar iz Splita i naš međunarodni majstor, prvokategornik Marko Vujnović iz Petrinje, dok je peti bio nacionalni majstor Kruno Galić iz Siska. Turnir je sudio prof. Siniša Režek, međunarodni sudac.