Službene internet stranice Općine Jasenovac

Natječaji za subvencije stambenih kredita i poticaja za korištenje obnovljivih izvora energije u obiteljskim kućama

Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja

Prijave za subvencije za stambene kredite:  10. rujna 2019. godine kreće treći poziv za subvencioniranje stambenih kredita koji provode Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja te Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama (APN). Ova demografska mjera provodi se od 2017. godine, a mladima pomaže riješiti stambeno pitanje plaćanjem dijela stambenog kredita u prvih 5 godina otplate. Subvencija se produžuje za dodatne 2 godine za svako novorođeno, odnosno usvojeno dijete u razdoblju subvencioniranja kredita, a omogućava se produženje subvencija za dodatnu godinu po svakom djetetu i za obitelji koje već imaju djecu. Na natječaj se mogu prijaviti svi mlađi od 45 godina koji u svom vlasništvu nemaju kuću ili stan, a rok otplate kredita ne smije biti kraći od 15 godina. Sve informacije o načinu prijave te potrebnim dokumentima mogu se pronaći OVDJE LETAK - Kako do subvencioniranog stambenog kredita?

________________________________________________________

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost

 11 milijuna kuna za poticaje korištenja obnovljivih izvora energije u obiteljskim kućama

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost objavio je Javni poziv za sufinanciranje sustava za korištenje obnovljivih izvora energije u obiteljskim kućama. Nakon što je prošle godine Fond sufinancirao nabavu i ugradnju kotlova na biomasu i dizalice topline, ove godine su, uz navedeno, dodani i sunčani toplinski kolektori za zagrijavanje vode. Dostupno je je 11 milijuna kuna, a građani će, ovisno o lokaciji kuće, moći ostvariti 40, 60 ili 80% sufinanciranja, odnosno maksimalno do 75.000,00 kuna. Natječaj će biti otvoren do iskorištenja sredstava. Detalje Natječaja možete pogledati OVDJE.