Službene internet stranice Općine Jasenovac

Sastanak sa voditeljem Ispostave Hrvatskih voda

 

Općinska načelnica Marija Mačković  organizirala je  u ponedjeljak 19. kolovoza 2019. godine sastanak, kojem su nazočili voditelj Ispostave Hrvatskih voda iz Novske Tomislav Pavičić, predstavnici naselja Općine Jasenovac te predsjednik Općinskog vijeća Željko Đurić.

 

Voditelj Ispostave upoznao je nazočne sa projektima koji su u tijeku, te onima koji su u pripremi vezano za obranu od poplave za područje Općine Jasenovac. Također predstavnici naselja iznijeli su svoje probleme i viđenja rješavanja problema vezanih uz obranu od poplave kao i probleme veza ne uz redovnu djelatnost održavanja objekata u nadležnosti Hrvatski voda.

                                       

Također su upozorili voditelja o važnosti  obrane od poplave na području Općine Jasenovac koja obuhvaća  preko 80 km dužine linije obrane sa prekosavskim naseljima, okruženost vodama Savom, Unom, Velikim Strugom i Trebežom, te prirodne retencije Mokro i Lonjsko polje, te namjerno ispuštanje milijuna kubika vode u prirodne retencije radi rasterećenja rijeke Save.