Službene internet stranice Općine Jasenovac

Radionica pripreme tradicionalnih jela

Udruga mladih „Komarac“ Jasenovac organizirala je u srijedu 28.kolovoza 2019. u sklopu projekata „ I mi želimo više“ i „Ponovno zajedno“,  uz pomoć Udruge umirovljenika radionicu tradicionalnih jela našeg kraja

                             

Korisnici projekta ujedno i članovi udruge umirovljenika, u okviru radionice  pripremali su tradicionalno jelo „trganci“.  Radionica je najviše obradovala predškolski i školski uzrast, koji je aktivno sudjelovao u pripremi, te kasnije i posluživanju i konzumiranju pripremljenih jela.

                   

Osnovni sastojci ovog tradicionalnog jela su brašno, voda i sol, a danas su ga domaćini pripremali uz dodatak slanine, domaćeg kiselog vrhnja, mljevene crvene paprike i papra.