Službene internet stranice Općine Jasenovac

UDRUGA ZA OČUVANJE KULTURNE BAŠTINE JASENOVAC u posjetu 19. smotri folklora u Orubici

Čuvajući kulturnu baštinu svoga kraja kroz izvornu pjesmu i narodnu nošnju, članovi Kulturno umjetničkog društva “Marijan Lanosović” iz Orubice bili su uspješni domaćini, 19. Smotre folklora “Kolo na dva štuka”

            

Organizatori su ugostili brojne goste, članove Kulturno umjetničkih društava iz raznih dijelova Lijepe naše, a među njima i Udrugu  za očuvanje kulturne baštine Jasenovac.

                           

Pred velikim brojem gledatelja Udruga se predstavila izvornom koreografijom - „Pranje veša na rijeci Savi“!

Nakon nastupa gostujućih društava  druženje se nastavilo do kasno u noć uz poznate orubičke specijalitete, šarana na rašljama, pohanog šarana, fiš, te neizostavne zvuke tamburice dobro poznatog tamburaškog sastava  Tkanice.