Službene internet stranice Općine Jasenovac

Jasenovačka milja 2019.

5. po redu Jasenovačka milja održala se 29. kolovoza 2019., te je okupila 8 atletskih klubova koji su se natjecali u 6 kategorija

Ulična utrka štafeta ugostila je 23 štafete iz klubova "Albona" Labin, "Agram" Zagreb, "Moslavina" Kutina, "Marsonia" Slavonski Brod, Bjelovar, Virovitica, Nova Gradiška i domaćin JAK Jasenovac

 

Posebna utrka koja je privukla pažnju svih prisutnih je bila utrka predškolskog uzrasta, u kojoj su sudjelovali najmlađi atletičari JAK-ove atletske škole, kao i svi zainteresirani.

Prilikom svečane dodijele medalja najboljim ekipama, Marija Mačković, općinska načelnica, napomenula je da „sport ima veliku tradiciju na jasenovačkom području“, posebno istaknuvši da je iza ovog kluba 21. godina rada, ali i 100 godina rada NK Jasenovac.

Jasenovac je posebno ponosan na svoj atletski klub, koji već 20 godina okuplja mlade sa područja općine, a i šire. Uspjeh kluba nadaleko je poznat, iako klub i dalje trenira na zelenoj površini NK Jasenovac, te nemaju atletsku stazu, kao niti adekvatnog prostora za trening zimi.

Za organizaciju utrke su zaslužni sami domaćini Atletski klub JAK Jasenovac i Općina Jasenovac, uz veliku pomoć sponzora, pa im se ovim putem i zahvaljujemo, a to su sljedeći; Decathlon, Caffe bar Trilogija, Udruga mladih "Komarac" Jasenovac, Turistička zajednica SMŽ, JANAF d.d., LD Patak, PZ Sava Jasenovac, trgovina Tena Jasenovac, slastičarnica Mladost, frizerski obrt Capelli, Caffe bar Skretnica Novska, uslužni obrt Daniel Mujagić, Massage physio team Novska, drvoprerađivački obrt Đuka Jasenovac, Auto Leon, Novska, te glazbenom sastavu Skupa kajgana.

Posebne zahvale i svim roditeljima koji su sudjelovali u organizaciji, kao i glavnom kuharu Rajku Kukiću i navijačkoj skupini Provokatori, te svima koji su na bilo koji način pomogli da se ovakav sportski događaj održi i ove godine. Zahvaljujemo se i svim trenerima i klubovima, kao i predstavnicima HAS i nadamo se da smo da su se dobro zabavili, i da će se odazvati i sljedeće godine pozivu našeg kluba.

Goste je, nakon utrke u izuzetno teškim uvjetima, dočekala okrijepa u prostoru tržnice Jasenovac, gdje im je uz osvježavajuće napitke bio poslužen i tradicionalni čorbanac, a za zabavu je bio zaslužan bend Skupa Kajgana.

Neslužbeni rezultati utrke su sljedeći;

Limači:

 1. Ak Moslavina 5:32,59

 2. Ak Virovitica 5:49,64

 3. Ak JAK Jasenovac 5:54,48

  Limačice:
 1. Ak Moslavina 1 5:23,73

 2. Ak Moslavina 2 5:44,02

 3. Ak JAK Jasenovac 2 5:53,56

 4. Ak Moslavina 3 6:12,68

 5. Ak Nova Gradiška 6:35,57

 6. Ak JAK Jasenovac 1 6:35,50

  Mlađi kadeti:
 1. Ak JAK Jasenovac 4:48,28

 2. Ak Marsonia 4:55,40

  Mlađe kadetkinje
 1. Ak Bjelovar 5:00,66

 2. Ak Nova Gradiška 5:03,43

 3. Ak Albona Labin 5:05,91

 4. Ak Virovitica 5:14,73

  Stariji kadeti
 1. Ak JAK Jasenovac 4:18,63

  Starije kadetkinje:
 1. Ak Agram Zagreb 4:29,17

 2. Ak Bjelovar 4:29,20

 3. Ak JAK Jasenovac 4:43,98

 4. Ak Moslavina 5:09,47

 5. Ak Albona Labin 5:18,97

Službene rezultate možete pronaći uskoro na stranici https://www.has.hr, a za više fotografija posjetite facebook stranicu Atletskog kluba JAK Jasenovac.