Obilježavanje dana policije i zaštitnika sv.Mihovila

Slaveći Dan policije i svog zaštitnika sv. Mihovila, hrvatske policajke i policajci prisjetili su poginulih i nestalih pripadnika Hrvatske policije koji su dali svoj život za slobodu i mir.

„Oni su dali svoj život za Hrvatsku u svetom Domovinskom ratu“ uklesano je na Spomen ploči za poginule pripadnike temeljne i specijalne policije Policijske postaje Novska, Predrag Škrbina, Željko Nikić, Zdravko Malnar, Darko Relić, Željko Šlat, Pejo  Mijadžiković, Stjepan Mihaljević i Mladen Jakovljević.

Vijence i cvijeće su položili, i svijeće zapalili u ime Općine Jasenovac  općinska načelnica Marija Mačković, i njen zamjenik Silvije Balić.

Polaganju su nazočili policajci PP Novska, njihove obitelji, predstavnici Udruga iz Domovinskog rata sa zastavama Udruga i ratnih postrojbi, predstavnici Grada Novske, građani i mladi.

Misu u župnoj crkvi Blaženog Alojzija Stepinca kao i molitvu kod Spomen ploče, predvodio je don Ivo Borić, policijski kapelan.