Službene internet stranice Općine Jasenovac

24. susret Matice umirovljenika SMŽ – pokazali kulturno-umjetničko stvaralaštvo udruga

U četvrtak 17.10.2019. godine u Novskoj su održani 24. susreti kulturno-umjetničkog stvaralaštva Matice umirovljenika SMŽ. Domaćin susreta bila je Udruga umirovljenika Novske, a u programu koji su izveli umirovljenici i članovi Udruga iz mjesta i gradova s područja SMŽ pokazali su vitalnost i radost življenja. U programu su nastupili pjevački zborovi Udruga umirovljenika iz Novske, Jasenovca, Lipovljana, Kutine, Popovače, Gline i Siska. Udruga umirovljenika Jasenovac predstavila se pjesmama „O jesenske duge noći“ i „I sinoć sam mila majko bila na sokaku“ koju je otpjevao zbor, tamburaški sastav predstavio se pjesmom „Djevojka je zelen bor sadila“, a čitanjem poezije svojih pjesama predstavio se  Mića Mačković. Nakon programa druženje se nastavilo uz ručak i svirku tamburaša Udruge umirovljenika Jasenovac.