Službene internet stranice Općine Jasenovac

„PONOVNO ZAJEDNO“ / KREATIVNE RADIONICE

Kroz kreativne radionice Projekta „Ponovno zajedno“ , a koji  je potpisala Udruga mladih „Komarac“ Jasenovac sa Ministarstvom  za demografiju,obitelj,mlade i socijalnu politiku održana je u ponedjeljak 21.10.2019. godine radionica „Izrada ukrasa od novinskog papira“. Radionicu su vodile Valentina Jakovljević i Martina Frantal koje se bave izradom  raznih stvari tehnikom pletenja pomoću recikliranog papira ( vaze, srca, bicikliće, motore i još puno toga). Na radionici je savladana tehnika pletenja borića, zvona i zvijezde, koju je potrebno još usvršavati da bi proizvodi zasjali u svom pravom izgledu. Na radionici je sudjelovalo dvadesetak osoba koje su uz veseli razgovor , druženje  i kolače lako savladavale tehniku. Voditeljice radionice djeluju kao tim „Mar/Val“  i ujedno su uz prezentaciju svoje vještine donesle i svoje radove koje su zainteresirani mogli pogledati i kupiti. Kreativne radionice se održavaju prema dogovorenom rasporedu a sve informacije se mogu dobiti na broj telefona: 044/672-144, 099/2611 737 ili u prostorijama Centra za pomoć i njegu Jasenovac.