Službene internet stranice Općine Jasenovac

150 000,00 kuna od Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU

Općina Jasenovac javila se na natječaj Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova EU za provedbu Programa za poboljšanje infrastrukture na područjima naseljenim pripadnicima nacionalnih manjina. Uspjeli smo dobiti dio sredstava za modernizaciju Javne rasvjete naselja Jasenovac primjenom mjera energetske učinkovitosti (Faza 1) u iznosu od 150.000,00 kuna. Radovi su u pripremnoj fazi, te će se početkom iduće godine izvršiti. Zastarjela javna rasvjeta ne zadovoljava uvjete prometne sigurnosti, niske je energetske učinkovitosti i negativno utječe na okoliš, stoga će se ovim projektom  modernizacije sustava javne rasvjete u naselju Jasenovac zadovoljiti norma HRN EN 13201 (norma za rasvjetu u Republici Hrvatskoj). Nakon ugradnje nove rasvjete u naselju Jasenovac u idućim fazama su ostala naselja na području općine Jasenovac.