Službene internet stranice Općine Jasenovac

Partnerstvo Općine Jasenovac i Hrvatskih voda – Ugovori za cjevovod Jasenovac – Uštica

S ciljem unaprijeđenja života mještana, uz potporu Ministarstva zaštite okoliša i energetike i Hrvatskih voda, u Jasenovcu je potpisan Ugovor za izvođenju radova na rekonstrukciji vodoopskrbne mreže Jasenovac – Uštica. U nazočnosti općinske načelnice Marije Mačković, općinskih vijećnika, Ugovor su potpisali Zoran Đuroković, generalni direktor Hrvatskih voda u nazočnosti najbližih suradnika, i Andreja Đilas, direktorica JKP „Jasenovačka voda“ d.o.o. Rekonstrukcija, sanacija i zamjena cjevovoda obaviti će se na 12,5 kilometara mreže, poslovi vrijedni preko 10 milijuna kuna, a kako je naglasila načelnica, uz 90 posto sredstava Hrvatskih voda i 10 posto koje osigurava Općina Jasenovac. [audio mp3="https://www.opcina-jasenovac.hr/wp-content/uploads/2020/01/J_ZORAN-DJUROKOVIC_1-1.mp3"][/audio] "Cilj ovih projekata je smanjiti gubitke u vodoopskrbnom sustavu Jasenovac – rekao je u prigodi potpisivanja Ugovora generalni direktor Hrvatskih voda Zoran Đuroković, dodajući kako se projekt provodi u tri faze". [audio mp3="https://www.opcina-jasenovac.hr/wp-content/uploads/2020/01/J_MARIJA-MACKOVIC_1.mp3"][/audio] Inicijalna sredstava iznose 1,8 milijuna kuna, izvođač radova je građevinska tvrtka „LE-GRAD“ d.o.o. iz Graberja Ivaničkog, s kojom je potpisan Ugovor o izvođenju poslova.Hrvatske vode osiguravaju sredstva i radove za pripremu na kućnim  priključcima kanalizacijske odvodnje, poslovi koji su u tijeku. U tijeku su i istraživački radovi na vodocrpilištu.Direktorica „Jasenovac voda“ Andreja Đilas najavljuje početak radova u ožujku ili travnju.