Službene internet stranice Općine Jasenovac

ODRŽANA REDOVNA GODIŠNJA SKUPŠTINA UDRUGE BRANITELJA OPĆINE JASENOVAC

Skupštinu je vodio predsjednik općinskog vijeća i član udruge Željko Đurić. Nakon izbora radnih tijela Skupštine i  usvajanja dnevnog reda Skupštine predsjednik udruge Darko Đilas podneo je Izvještaj o radu i financijski izvještaj  za 2019.godinu. Istaknuo je obilježavanje svih važnijih datuma u godini kroz manifestacije u naseljima, sudjelovanje u obilježavanju godišnjica i obljetnica vezanih uz Domovinski rat na području Grada Novska, Općine Lipovljani i SMŽ, zatim organizaciju Vojno redarstvene operacije „Bljesak“ i „Oluja“,  otvorenje Spomen sobe Hrvatskim branitelja u Jasenovcu, sudjelovanje u aktivnostima Općine Jasenovac posebno za  Dan Općine i druge oblike čuvanja i njegovanja istine o Domovinskom ratu. Ispred Nadzornog odbora, izvještaj je podnio Marko Kozić, a Sud časti podnio je Mijo Mačković (Skula). Plan aktivnosti iznio je predsjednik Darko Đilas, također donesen je i financijski plan za 2020.godine. Sve točke dnevnog reda su jednoglasno usvojene. Osim članova udruge, na skupštini su bila nazočna saborska zastupnica i načelnica općine Marija Mačković, načelnik PP Novska Jure Klišanin, ravnatelj Osnovne škole Jasenovac Branko Šepović, predstavnici ostalih udruga s područja općine Jasenovac, te predstavnici udruga Hrvatskih branitelja i policajaca s područja Grada Novske i  Općine Lipovljani. Općinska načelnica nakon iskrenih pozdrava prema svima nazočnima, pohvalila je rad Udruge i osvrnula se na veliki iskorak u zadnje tri godine vezane  uz rad udruge i općine s ciljem  njegovanja, čuvanja i prezentacije vrijednosti Domovinskog rata na području Općine  Jasenovac. Prvi put je Općina tijekom 2019. godine uvrštena u Državni protokol obilježavanja VRO „Bljesak“, Otvaranje Spomen sobe hrvatskim braniteljima, posjet Ministra hrvatskim branitelja Tome Medveda,  Izrada rješenja sa Spomenik svim hrvatskim braniteljima,  Javljanje na Natječaj za izgradnju Spomen obilježja, te dobivanje istih, osvrnula se i na ostala događanja vezana uz njegovanje stine o Domovinskom ratu. Nakon završetka skupštine , skupština je nastavljena domjenkom , te zajedničkim druženjem branitelja.