Službene internet stranice Općine Jasenovac

Preporuke Stožera civilne zaštite Općine Jasenovac

Održana Sjednica Stožera civilne zaštite Sisačko-moslavačke županije

Zamjenik župana Roman Rosavec je u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine, održao Sjednicu stožera civilne zaštite Sisačko-moslavačke županije u Velikom kabinetu sjedišta Županije u Sisku. Na održanoj sjednici donesena je Odluka o privremenom zatvaranju odmorišta Novska jug za sva vozila osim za teretna vozila u tranzitu (prilog 1.), kao i Preporuka građanima u komunikaciji s tijelima javne uprave i javnim ustanovama u Sisačko-moslavačkoj županiji (prilog 2.) te Odluka o radu Domova i utvrđivanja ordinacija za pregled bolesnika pod sumnjom na zarazu koronavirusom (prilog 3.). Općina Jasenovac i Stožer civilne zaštite Općine Jasenovac još jednom apeliramo na sve građane da se odgovorno ponašaju i provode mjere samozaštite te se pridržavaju svih dosad donesenih uputa i preporuka. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.  Apeliramo na osobe kojima je naložena samoizolacija da se strogo pridržavaju uputa koje su im dane.  Također, apeliramo na građane da izbjegavaju putovanja koja nisu nužna.   Na snazi su i dalje donesene mjere za smanjenje unosa bolesti u populaciju i jačanje nadzora nad širenjem koronavirusa (SARS-CoV-2). Prevencija je ključna te molimo građane i poslodavce da se pridržavaju svih navedenih smjernica i uputa: Niz uputa koje se svakodnevno ažuriraju i objavljuju na web stranicama pratite na poveznici:  https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/koronavirus-najnovije-preporuke/ Samo zajedničkim naporima možemo doprinijeti održanju ove relativno mirne epidemiološke situacije koju imamo sada u Hrvatskoj. Ponavljamo upute za građane: 1. Svi građani koji imaju simptome prehlade, a nisu bili u područjima koja su u većoj mjeri zahvaćena novim koronavirusom unazad 14 dana ne trebaju se javljati liječnicima-epidemiolozima, već mogu kontaktirati svog liječnika obiteljske medicine telefonom. 2. Osobe koje su unazad 14 dana boravile u područjima koja su u većoj mjeri zahvaćena novim koronavirusom, a ne kašlju, nemaju povišenu temperaturu ili druge znakove prehlade, moraju se javiti nadležnom liječniku-epidemiologu čiji broj mogu dobiti preko županijskih centara 112. 3. Osobe koje su boravile unutar 14 dana u područjima koja su u većoj mjeri zahvaćena novim koronavirusom, a koje kašlju i imaju povišenu temperaturu i druge znakove prehlade, imaju obvezu javiti se telefonom svom nadležnom liječniku obiteljske medicine radi daljnjih uputa.