Službene internet stranice Općine Jasenovac

Priopćenje Općinske uprave za javnost

Općinska uprava Općine Jasenovac i njezine ustanove kao i trgovačka društva u vlasništvu Općine Jasenovac dobili su uputu o svom radu  zbog novonastale  zdravstvene situacije vezane iz  COVID-19  virusa sukladno  Naputku  Državnog stožera i Županijskog stožera civilne zaštite Sisačko-moslavačke županije. Također upute o radu dobile su i djelatnice programa „Zaželi“, čiji je cilj zaštiti svoje korisnike ali i sebe  uz izvršavanje potrebnih poslova  najpotrebnijima korisnicima pretežito starije životne dobi, jer se preporuča što manje njihovo kretanje. Centar za pomoć i njegu također izvršava svoje poslove u vidu najnužnijih potrebnih usluga, jer većinu usluga prijevoza  otkazali su medicinski  centri. Svim stanovnicima preporuča se smanjenje odlazaka u trgovine, ugostiteljske objekte, te pridržavanje svih uputa koje su javno dostupne vezano uz sprečavanje širenja  virusa. Vezano uz potrebe komunikacije sa djelatnicima općine, Centrom za pomoć i njegu i komunalnih poduzeća preporuča se komunicirati telefonom ili e-mailom. Vatrogasna zajednica  odgodila je održavanje  godišnjih skupština što se preporuka i ostalim udrugama s područja općine. Ambulanta primarne zdravstvene zaštite prema najnovijim informacijama prima samo hitne pacijente.  Stanovnici kojima je potreba za liječnikom ili lijekovima zvati telefonom na broj 672-000.  Ljekarna radi. Poštanski ured radi normalno. Usluge  odvoza miješanog komunalnog otpada vršit će se uobičajeno prema  važećem rasporedu. Od ponedjeljka 16. ožujka u Osnovnoj školi Jasenovac provodi se nastava na daljinu. Učenici 1.-4. razreda prate nastavu na HRT3 u dobivaju upute i zadatke od svojih učiteljica putem javnih servisa (Viber, Whatsapp..), a učenici 5.-8. razreda prate nastavu putem servisa  Microsoft Office 365-Yammer. Svim učenicima  koji nemaju adekvatan pristup internetu, a koji prate nastavu   putem  virtualnih učionica, omogućen je rad na daljinu podjelom školskih  tableta (6.-8. razred), dok su učenicima 5.i 7. razreda osigurani tableti putem Ministarstva znanosti i obrazovanja ( Škola za život). Ustrojbena jedinica  predškolskog odgoja pri  OŠ Jasenovac  ( dječji vrtić) otvoren je za prihvat djece koja nemaju gdje biti zbrinuta. Ovakav  način rada vrijedi do opoziva  Odluke Vlade RH o  radu škola i vrtića. O istom nas je izvijestio ravnatelj škole Branko Šepović, prof. Svi stanovnici imaju TV prijemnike, te se upućuju na praćenje Uputa o postupanju  prema uputama Nacionalnog Stožera. Važni telefonski brojevi: Općina Jasenovac  -- 672-005, 672-001 Centar za pomoć i njegu Jasenovac -- 672-144 Program „Zaželi“  098/635 308 Goran Dragić, 098/505 302 Željka Mačković JKP „Jasenovačka voda“ d.o.o. Jasenovac   672-043 JKP „Komunalni servisi“ d.o.o. Jasenovac    672-043 Ambulanta  primarne zdravstvene zaštite  672-000 Ljekarna  672-502