Službene internet stranice Općine Jasenovac

POSJET PREDSJEDNICE REPUBLIKE HRVATSKE KOLINDE GRABAR-KITAROVIĆ

Tijekom svog boravka u Sisačko-moslavačkoj županiji , drugi dan boravaka , predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović posjetila je i Općinu Jasenovac. U Općini Jasenovac dočekali su je općinska načelnica Marija Mačković, zamjenik općinske načelnice Silvije Balić, predsjednik općinskog vijeća Dubravko Bradašić sa vijećnicima, dužnosnici Sisačko-moslavačke županije,općinska uprava, Udruga branitelja općine Jasenovac, vatrogasci te mnogobrojni mještani općine Jasenovac.    Predsjednica je prilikom dolaska položila cvijeće ispred spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u centru općine Jasenovac, a nakon polaganja, općinska načelnica zaželila joj je dobrodošlicu.   U prepunom Pučkom domu u Jasenovcu osim srdačne dobrodošlice svih nazočnih,   lanovi Udruge za očuvanje kulturne baštine Jasenovac za predsjednicu su otpjevali nekoliko svojih izvornih pjesama ovoga područja. U kratkom druženju s djecom Osnovne škole, fotografiranju sa prisutnima i razgledavanju izloženih rukotvorina udruga. Načelnica Marija Mačković zahvalila se predsjednici na dolasku u Jasenovac i uručila joj poklone Učeničke zadruge JASEN Osnovne škole Jasenovac i lokalnih Obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava.