Službene internet stranice Općine Jasenovac

Prijave prebivališta i boravišta dozvoljene u opravdanim žurnim slučajevima

Novi izuzeci od opće obustave obavljanja poslova prijave i odjave prebivališta i boravišta su:
  • prijava prebivališta osoba koje su stekle hrvatsko državljanstvo, a prethodno su imale reguliran status stranca odnosno nalaze se na području Republike Hrvatske,  
  • prijava prebivališta hrvatskih državljana koji su uselili u Republiku Hrvatsku počevši od 25.2.2020. godine i nadalje,
  • prijava prebivališta novorođenčadi,
  • prijava prebivališta supružnika koji nakon sklapanja braka živi kod drugog supružnika, ukoliko je brak sklopljen za vrijeme trajanja epidemije,
  • produženje boravišta osoba kojima je istekla ili istječe prijava boravišta na godinu dana, a žele boravište produžiti još godinu dana u istom mjestu i adresi,
  • produženje boravišta osoba kojima je istekla ili istječe prijava boravišta, a koje ispunjavaju uvjete za prijavu boravišta duže od dvije godine u istom mjestu i adresi (članak 4. stavak 4. Zakona o prebivalištu).
U ostalim slučajevima, ukoliko je zahtjev žuran i nužan za ostvarivanje nekog prava, građani se mogu obratiti upravnim poslovima nadležne policijske uprave odnosno policijske postaje koja će odlučiti o opravdanosti zahtjeva. Ne zaboravite da za realizaciju svog zahtjeva trebate imati ugovoren termin dolaska, a kontakte šaltera u PP Novska možete vidjeti u nastavku teksta. Policijska postaja Novska 044 /646 428  (voditelj upravnih poslova) 044 /646 451  (prijavništvo, osobne iskaznice i oružje) 044 /646 450  (poslovi prometa) 044/ 646 447  (državljanstvo, stranci, putovnice)