Službene internet stranice Općine Jasenovac

Potpisan Ugovor za Rekonstrukciju i dogradnju vatrogasnog doma sa spremištem i kulturni centar

U općinskoj vijećnici Općine Jasenovac  u ponedjeljak 11. svibnja 2020. godine  održano  je potpisivanje  ugovora sa izvođačem radova za rekonstrukciju i dogradnju   vatrogasnog doma sa spremištem  i kulturni centar.  Ugovor je potpisala Saborska zastupnica i Općinska načelnica Marija Mačković ispred Općine Jasenovac, a za Izvođača radova ispred poduzeća VENKA GRADNJA d.o.o. direktor Mario Pranjić. Potpisivanju ugovora  nazočili su predsjednik i zamjenik predsjednika Općinskog vijeća Željko Đurić i Dubravko Bradašić, predsjednik Vatrogasne zajednice Danijel Kušan, zapovjednik  Vatrogasne zajednice i DVD –a Jasenovac Nikola Damjanković  i tajnica Radmila Šimičić, nadzorni  inženjer Hrvoje Ljubojević, Vesna Tomaz  pročelnica  i djelatnici Općinske uprave koji su uključeni  u provedbu projekta  Biljana Dragić, Lahorka Mijadžiković i Ivana Šimičić.  Vrijednost ugovorenih radova  iznosi  5.083.000,00 kn. Projekt je  financiran je iz  Europskog  poljoprivrednog fonda za  ruralni razvoj, a dovršetak radova predviđen je za 10 mjeseci. Ugovoren je i stručni nadzor  nad izvođenjem radova , a vršiti će ga tvrtka Tenzor d.o.o. iz Zagreba.Naime, Općina Jasenovac je u dogovoru sa DVD Jasenovac kandidirala ovaj projekt  još 2018. godine. Donji dio objekta je predviđen za  potrebe DVD-a Jasenovac koje je središnje društvo na području općine zaduženo za zaštitu od požara, a gornji kat za  kulturne potrebe stanovnika, te druge aktivnosti. U dograđenom dijelu umjesto metalnog stubišta za kat uz betonsko stubište postaviti će se i lift.   Prostori će biti kompletno opremljeni, opremom prema namjeni. Nabava radova iz ovog projekta financirana je iz podmjere 7.4. „Ulaganja u pokretanje,   poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu“ – provedba tipa operacije 7.4.1. „Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući  slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu“ iz Programa ruralnog razvoja  Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2020.