Službene internet stranice Općine Jasenovac

U Krapju slavljeno Antunovo

Tradicionalno kao i svake godine blagdan Sv.Antuna  zaštitnika naselja Krapje , ali zaštitnika kojeg slavi cijeli svijet  proslavljen je Svetom misom s početkom u 11,00 sati u Župnoj crkvi u Krapju. Misno slavlje predvodio je Milan Vidaković arhiđakon  Zapadno-slavonskog  arhiđakonata uz dekana novljanskog dekanata kao i svećenike. Mnoštvo vjernika ne samo s područja Općine Jasenovac već iz šire okolice. Neki hodočasnici su i pješice po tradiciji došli u Krapje.  Nakon misnog slavlja okupljeni vjernici sa svojim molbama i zavjetima  tradicionalnim obilaskom  oko oltara   predali su  iste Sv. Antunu . Misno slavlje uveličao je župni zbor Župe UBDM i sv. Nikole biskupa iz Jasenovca. U 18, 00 sati tradicionalno je služena dječja sveta misa na kojoj je  svoj blagoslov  podaren svoj djeci. Misno slavlje je uveličao Župni zbor crkve Sv. Antuna iz Krapja.