Službene internet stranice Općine Jasenovac

10 medalja za JAK na Erste plavoj ligi u Osijeku

Osijek je 18. 6. bio domaćin kvalifikacija Erste plave lige, natjecanja učenika osnovnih škola od 3. do 6. razreda. na njemo je nastupilo preko 300 natjecatlelja sa područja Slavonije, među njima i 14 malih atletičara i atletičarki JAK-a iz jasenovca (koji su ovoga puta predstavljali i svoje škole). Posebnost ovog natjecanja je da po 2 prvoplasirana idu na Finale Erste lige koje se održava kao uvod u Hanžekovićev memorijal, popularni "Hanžek". Ni ovoga puta nisu izostali uspjesi - osvojeno je čak 10 odličja i ostvarena 4 plasmana na finalno natjecanje! Evo rezultata: Elena Pirc - 3. mjesto u skoku u dalj - 6. razredi. Patrik Krmpotić - 1. mjesto u skoku u dalj i 2. na 600m, Veronika Đilas - 1. mjesto u bacanju kugle, Ljupka Šepović - 2. mjesto na 600m i 3. na 60m - sve kod 5. razreda. Lucija  Bilogrević bila je 1. u bacanju vortexa, a matea Rajić 3. na 60m kod 4. razreda, dok je Rafael Prelesnk bio 3. na 300m i skoku u dalj kod učenika 3. razreda.   "Plasmani i rezultati odlični, i ove medalje trebaju biti poticaj za još kvalitetniji rad naših mlađih članova. Nismo nikad do sada imali ovoliko medalja na Erste ligi, a Patrik, Veronika, Ljupka i Lucija predstavljat će nas na velikom finalu u Zagrebu." - rekao nam je trener Neven Šepović.