Službene internet stranice Općine Jasenovac

Odigrana tradicionalna utakmica veterana i seniora povodom blagdana Velike Gospe

Povodom blagdana Velike Gospe, na igralištu NK „Jasenovac“ u Jasenovcu tradicionalno je odigrana nogometna utakmica između seniora i veterana NK „Jasenovac“, popularno nazvana utakmica Starih i Mladih.

 

Ove godine pobijedili su veterani sa rezultatom 3:1, pred velikim brojem gledatelja i u odličnoj navijačkoj atmosferi. Golove za veterane postigli su Zdravko Marton, Marijan Dorosulić i Josip Grgić, a jedini pogodak za seniore postigao je Dino Sogonić.

Okupilo se oko 40 bivših i sadašnjih igrača NK Jasenovac/NK Balkan, a poslije utakmice uz druženje igrači su se prisjetili prijašnjih vremena.

Sastavi:

Veterani: Predrag Popović, Nikola Đukanović, Boris Sogonić, Damir Markulin, Zdravko Marton, Mario Škledar, Mario Špoljarić, Josip Grgić, Ivica Josipović, Goran Šimičić, Marko Brnić, Nikola Pavlic, Marijan Jugović, Marijan Dorosulić, Dražen Kaužljar, Radomir Bačić, Damir Šivalec, Dubravko Đilas, Đuro Šapina.

Seniori: Fran Marton, Krešimir Katušić, Marin Dragić, Damir Dimitrić, Edin Dino Belandžić, Gordan Horvat, Denis Dimitrić, Mislav Katušić, Dejan Dragić, Kristijan Kukić, Davor Tolić, Kristian Vuković, Jan Marton, Josip Damjanković Mirko Kostelac, Dino Sogonić, Leo Radulović, Domagoj Arčabić, Fran Markulin, Ivan Ilišin, Branko Jurić.

                                                        Podsjetimo se; Nogomet u Jasenovcu igra se 101. godinu. Nogometni klub Jasenovac osnovan je 1919. godine pod imenom NK "Balkan" na inicijativu Ozrena Bačića, Mirka Ćirinovića, Branka Šumanovca i Miloša Krnjajića, te je jedan od 16 najstarijih nogometnih klubova u RH. Ime Balkan nosio je do 1991. godine, a nakon toga je preimenovan u SNK "Jasenovac". (izvor službena facebook stranica SNK Jasenovac) Fotografije su preuzete sa web stranice Novska.in, te službene facebook stranice SNK Jasenovac.