Službene internet stranice Općine Jasenovac

JAK uspješan na finalu Kupa Hrvatske za kadete

Varaždin je u subotu bio domaćin Finala atletskog Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje, na kojemu je pravo nastupa imalo po 12 najboljih ove sezone u svakoj disciplini. Ovo je natjecanje u normalnim okolnostima izlučno za izbor reprezentacije u petomeču Hrvatska-Slovenja-Slovačka-Mađarska-Češka, ali zbog Covida-19 ove godine petomeč neće biti održan. JAK je predstavljelo troje atletičarau 4 discipline i opet su postignuti jako dobri rezultati. Lana Radulović trčala je 300m prepone i osvojila 6. mjesto u konkurenciji najboljih mladih preponašica Hrvatske uz malo sporiji rezultat od njenog osobnog rekorda. Viktor Barešić bio je 5. u bacanju diska i kugle, također na granici osobnih rekorda. Najuspješniji je bio Mihael Prelesnik koji je, i ako još mlađi kadet osvojio 3. mjesto na 300m prepone popravivši svoj osobni rekord za više od 4 sekunde. Rezultati su odlični, sada moramo ispravljati pogreške koji nam se pojavljuju u ovoj fazi treninga - Viktor je 3 od 4 hitca u bacanju diska bacio u zaštitnu mrežu, Lana radi na broju koraka između prepona i logično je da se događaju greške ovakovog tipa. Iduće natjecanje JAK očekuje već u subotu i nedjelju, kada je na rasporedu Kup Hrvatske za juniore i juniorke.