Službene internet stranice Općine Jasenovac

Rekonstrukcija vodovodne mreže naselja Jasenovac i Uštica

Radovi na rekonstrukciji vodovodne mreže u Jasenovcu napreduju prema planiranoj dinamici izvođenja radova. Nove vodovodne cijevi do sada su postavljene od Uređaja za preradu pitke vode u ulice : Bana Petra Berislavića, Kolodvorsku, Ulicu Josipa Kozarca, Braće Radić, Hrvatski branitelja do cestovnog mosta (spoj D-47). Trenutno se izvode radovi prema Poljoprivredno-industrijskoj zoni u ulici Vladimira Nazora. Radove izvodi Le-grad d.o.o. Graberje Ivaničko.  Prema Okvirnom sporazumu za razdoblje od 3 godine ugovorena vrijednost je oko 13.000.000,00 kn s PDV-om. Postavit će se nove vodovodne cijevi u cijelom naselju Jasenovac i Uštica jer je cjevovod star oko 50 godina. Kroz investiciju  za Jasenovac i Ušticu predviđeni i novi vodomjeri. Potpisnik ugovora sa „Hrvatskim vodama“ je JKP „Jasenovačka voda“. Radove sa 90 % financiraju „Hrvatske vode“ a 10 % Općina Jasenovac. To je jedna od najvećih i najvažnijih  investicija na području Općine Jasenovac.