Službene internet stranice Općine Jasenovac

Literarna radionica u sklopu projekta "Svi smo mi zajednica"

Dana 03. studenog 2020. godine u prostorijama Centra za pomoć i njegu Jasenovac održana je literarna radionica u sklopu projekta „Svi smo mi zajednica“.

Projekt je financiran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Radionicu je vodio Ivan Marenić, učitelj hrvatskog jezika. Prisustvovali su korisnici projekta i volonteri uz pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera.

                    

Cilj literarne radionice bio je razvijati sposobnosti i vještine pisanja te oblikovanje teksta. Polaznici radionice imali su priliku iskazati svoje vještine pisanjem kratkih stihova koji su na kraju oblikovani u zajedničku pjesmu.

Po završetku radionice sudionik Mijo Mačković čitao je nekoliko svojih djela svima prisutnima. Gospodin Mačković piše pjesme već dugi niz godina i u svojoj zbirci ima preko 500 napisanih pjesama.

Literarna radionica će se održavati svakog utorka od 12:00 sati u prostorijama Centra za pomoć i njegu Jasenovac.